Aries Baran (21.3. - 20.4.)
 
     MENU:   Úvod  |  Charakteristika  |  Baran - MUŽ  |  Baran - ŽENA  |  Vzťahy s ostatnými
 
 
Vitajte na stránkach zvieracieho zverokruhu znamenia Baran. Čím baran je, aký je, a aké má vlastnosti sa dozviete nižšie.
 
 
Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.

 
Žena
 
Buďte ostražití! Ženu - Barana je možné veľmi ťažko prekuknúť. Pripadá vám vzdialená, chladná, vyvoláva dojem, ako keby nemala mužov rada. To však neznamená, že sa nezaujíma o vás. Pochopiteľne, toto všetko je len hra. Je dobrou herečkou. Okrem toho je náladová, očarujúca, protikladná, temperamentná. Svoj citový rytmus dokáže meniť tak rýchlo, že prekoná hociktorého pomaly reagujúceho chlapa. Je strhujúca v rozhovoroch, často sa zdá, že ani nesleduje to, o čom hovorí. Jej nepokoj vie vzrušiť každého muža.

Ak s ňou nedokážete držať krok, ihneď vám to dá najavo. Jej súdy sú ostré, často aj kruté. Mihnutím oka je schopná uraziť hocikoho. Ak sa rozzúri, kričí a bojuje do poslednej kvapky krvi. Upokojí sa, ak sa splnia jej želania. Ak nie ste na jej úrovni, radšej odíďte, pokiaľ nie je neskoro! Ak ste ale dosť silní na to, aby ste pred ňu predstúpili so sklonenou hlavou, čelili jej záchvatom, ba potom dokonca zvíťazili, všetka česť! Prídete na to, že žena - Baran je najkrajší darček: ohnivá, skutočná, plná životného elánu.

Žena - Baran chce dobývať, vládnuť v láske aj manželstve. Jej správanie kolíše medzi drsným odmietaním a nesmiernym zápalom. Chce dominovať, byť vždy prvá. Vždy ju nájdeme tam, kde sa niečo deje. Trpí chorobnou obavou pred zlyhaním, v povolaní i v manželstve. V manželstve hrá vždy hlavnú úlohu. Jej manželstvo má ťažký priebeh. A to nielen preto, že je nezávislá, ale aj pre márnotratnosť. Rada rozhadzuje peniaze. Podľa nej sú peniaze len na to, aby ich vydávali na ňu. Ak už nemá ani halier, vôbec sa neľaká. Nechá to na budúcnosť - ak nie sú peniaze dnes, budú predsa zajtra.

Zaľúbi sa do milovania, sex prijíma ako jeden z darov života. Nie aby ste pred ňou používali poučný tón: ona hľadá milenca, a nie otca. Nie je materialistkou, často je reflexívna a idealistka, neočakávajte od nej racionalitu v bežnom zmysle slova. Keď povie "poďme", tak to znamená doslova "poďme". Práve týmto priťahuje mužov. Muž, ktorý si ju získa, musí vynaložiť veľa energie na to, aby si ju udržal. Ak si ju chce vziať za manželku alebo sa len pokúsi dať jej nálepku "môj majetok", musí vziať na seba rolu manžela kráľovnej alebo sa pripraviť na dlhodobú vojnu.

Je v nej veľmi veľa obdivuhodného, a ona má rada, keď ju obdivujú. Mierne zalichotenie, a už ste dosiahli svoj cieľ. Rada počúva, že má krásne telo. Keď prejde pred nejakým zrkadlom, nevie odolať pokušeniu, aby doň nenazrela. S takou presvedčivosťou si o sebe myslí, že je pekná, že sa ňou aj stane. Darček, ktorý dostane, môže byť neužitočný, zbytočný, len nech ju vzruší. Má rada jemnú bielizeň, hoci spí najradšej nahá.

Jej lesk vekom nevybledne. Časom sa troška upokojí, ale vyzerá vždy mladšie od priateľov a priateliek rovnakého veku, ktorí sa narodili v iných znameniach. Je nevyliečiteľná romantička, ostáva aktívna a je hocikedy pripravená na zmenu miesta pôsobenia. Díva sa do budúcnosti s presvedčením, že aj zajtra bude slnečný deň, ktorý pravdepodobne bude krajší ako ten dnešný.

Muž, ktorý chce pri nej prežiť svoj život, by sa mal pripraviť na hádky, šialené výdaje, žiarlivosť, na mimomanželské vzťahy, egoizmus, záchvaty zlosti, napriek tomu, že ide o ženu, vždy ochotnú na lásku, ktorá prekračuje všetky hranice. Bude účelné, ak sa oboznámite s celou škálou schopností ženy - Barana ešte predtým, než budete na ňu myslieť vážnejšie: teda presnejšie - než ona pomyslí na vás! Je to naozajstná žena!

Sexuálny život ženy: Nebude držať dlho v tajnosti svoje úmysly, najmä v šere sú jej záujmy očarujúce. Jej utajené fantastické predstavy roztvoria svoje lupene, jej erotická vášeň sa plne prejaví práve v tom čase. Nielenže si je vedomá toho, čo chce, ale vie to aj dosiahnuť. Čo sa týka prostredia, to pre ňu nie je problémom. Môže sa milovať v aute, na pohovke, v kancelárii, v motelovej izbe, všetko jej vyhovuje - hlavná vec, aby sa dostala do patričnej nálady. Málo svetla, ak je to možné, a troška hudby - nevyžaduje viac dekorácií. Ju zaujímajú len hlavní aktéri.

Je požadovačná. Ak jej partner poskytne menej náročný milostný program, tak ju bude čoraz menej vídať. Nie je v povahe ženy - Barana, aby mrhala čas s unaveným mužom, keď ho s minimálnym úsilím môže nahradiť iný. Usiluje sa skôr o to, aby prežila viacero krátkych, ale intenzívnych vzťahov, než aby uprednostnila vyrovnanejšiu dlhotrvajúcu lásku.

Nakoľko je bojovná, často sa háda a dokáže urobiť muža naozaj nešťastným. Ale ona sama, keď sa poháda s mužom, ktorý pre ňu znamená všetko, je dokonca nešťastnejšia než on, najmä ak sa to skončí rozchodom. Reaguje však rýchle a ihneď si hľadá nového partnera. Bez toho by to nevydržala.

O fyzické slasti prejavuje zdravý záujem. Preto milostný akt ju plne zaujme, je spontánna a extrovertná, pripravená k rôznym milostným hrám. Je šťastná, ak môže vyskúšať mnohé variácie, uplatniť svoju fantáziu. Nechajte ju, aby kričala, šepkala, dychčala, hrýzla, škrabala (ak sa nebojíte jaziev). Najprv ale skontrolujte dĺžku jej nechtov, pretože žena - Baran má zvyčajne dobre naostrené nechty. Nechcite, aby sa posteľ nakoniec stala bojiskom. Znak Barana úzko súvisí s vášňami a žena narodená v tomto znamení je najzaujímavejším partnerom celého Zverokruhu.

Má rada to, čo je nezvyčajné a zakázané. Nuda, ktorá tak často číha na aktívneho Barana, je pre ňu najmenej znesiteľná v sexuálnom živote. Tieto jej vlastnosti ju často strhávajú smerom k aktívnemu sadizmu. Má rada všetky tie polohy, ktoré jej prinášajú maximálne uspokojenie, a pri ktorých muž ostáva neuspokojený.


Ako ich získať
K Baranom sa treba predovšetkým úprimne správať, pretože inštinktívne vycítia faloš. Rozhovor začnite intelektuálnou poznámkou - pokladajú sa skôr za predstaviteľov rozumu než citov. Dobre im padne, ak sa k nim približujete cez intelekt. Ich uznanie si získate najmä vtedy, keď sa nesnažíte nad nimi vládnuť a vnucovať im svoje vlastné myšlienky. Sú mimoriadne originálni a rýchle si osvojujú nové myšlienky. Spoľahlivým spôsobom zblíženia je, ak môžu vašu myšlienku ďalej rozvíjať.

Nájdete ich tam, kde je veľký pohyb. No nie na úplne obyčajnom mieste, ale v krčme s mimoriadnou atmosférou, na neobvyklom žúre, na dobrodružných výletoch. Baran hľadá vzrušenie. Mnohých z nich môžeme stretnúť na divadelných, hudobných podujatiach, obklopených obdivovateľmi.

Ak sa idete zabaviť s Baranom, neplánujte dopredu program. Oni sú vodcovia, neradi sa nechávajú komandovať, viesť. Prijmite úlohu podriadeného. Pravdepodobne vás zoberie aj na nejaké športové podujatie. Ak nechcete, aby sa vaše priateľstvo skončilo hneď na začiatku, nesmiete ukázať, že sa nudíte.

Ešte niekoľko dobrých rád, aby sa večer s Baranom dobre vydaril: z hľadiska hudobnej produkcie prichádzajú do úvahy jedine čísla s rýchlym rytmom (nechajte tango a husľovú hudbu iným). Zabezpečte sa dostatočným množstvom jedla, lebo Barani sú veľmi vytrvalí a program, ktorý sa začal večer o deviatej, môže trvať do piatej hodiny rannej. A nakoniec, predtým si výdatne odpočiňte, lebo Barani sú mimoriadne aktívni. Ak sa pokúsite držať s nimi krok v každej ich aktivite, čoskoro sa vyčerpáte. Uvoľnite sa a budete sa podstatne lepšie zabávať.