Aries Baran (21.3. - 20.4.)
 
     MENU:   Úvod  |  Charakteristika  |  Baran - MUŽ  |  Baran - ŽENA  |  Vzťahy s ostatnými
 
 
Vitajte na stránkach zvieracieho zverokruhu znamenia Baran. Čím baran je, aký je, a aké má vlastnosti sa dozviete nižšie.
 
 
Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.

 
Vzťahy s ostatnými
 
Baran - Baran: Žena sa usiluje o nadvládu, preto sa muž môže cítiť nepríjemne. On sa však nadlho s takou to úlohou neuspokojí. Ak sa niektorý z nich pokúsi vziať do rúk vedenie, môžeme očakávať ohňostroj a disharmóniu v posteli. Začiatok je sľubný, ale šance na pevnú, stálu lásku sú malé.

Baran - Býk: Opatrnosť a zdržanlivosť Býka, ktorého riadi chladná hlava, a nie srdce, nudí Barana, ktorý túži intenzívne milovať. Ak Býk prispôsobivo prenechá aktivitu na svojho partnera, môžu spoločne odhaliť nové radosti citového a sexuálneho života. Inak len ťažko nájdu rovnováhu. Ich krátka známosť býva bohatá na úskalia.

Baran - Blíženci: Ide o vzrušujúci vzťah, pretože obaja sú nepokojní, aktívni a snažia sa o niečo nové. Baranovu lačnosť po vláde kompenzuje povaha Blížencov. Blíženci netrpia problémami v sexe. Ich láska trvá dovtedy, dokedy sú Blíženci ochotní podriadiť sa. Sexuálne sú obaja uvoľnení a ak sa v manželstve upokoja, možno bude úspešné.

Baran - Rak: Tieto znamenia pociťujú voči sebe silnú príťažlivosť, ale akonáhle vášeň vyprchá, neostane z nej skoro nič. Baran si myslí, že nie je dostatočne odmeňovaný a začínajú sa hlúpe hádky pre malichernosti. Slovné potýčky sa rýchle rozšíria aj na neznášanlivosť v posteli. Ich láska je búrlivá, ale stroskotanie je neustále na obzore.

Baran - Lev: Agresívny Baran nachádza v Levovi dvojníka a jeho otvorená sexualita mu vyhovuje. Sex je medzi nimi spontánny, úprimný, je to dialóg bez vedľajších úmyslov, dvojzmyselností. To však neznamená, že je aj vášnivý. Baran by však nemal zabúdať na schopnosti milostného umenia Leva a Lev by sa mal vyvarovať, aby obmedzoval Barana v presvedčení, že je vládcom v dome. Ak sú obaja schopní patrične si lichotiť a prejavovať obdiv, môže dôjsť k vyrovnanému vzájomnému vzťahu.

Baran - Panna: Odvaha Barana pohne fantáziou Panien, ktoré sú pokojné a zdržanlivé. V sexe sú však takí rozdielni, že budú musieť byť voči sebe veľmi tolerantní. Barana očarí takt, sebaovládanie a zdržanlivosť Panny. Je otázne, či Pannu okúzlia extravagantné predstavy Barana o milovaní. Ich krátkodobé lásky sú zábavné a obšťastňujúce. Manželstvá, ktoré uzatvárajú, bývajú úspešné len zriedka.

Baran - Váhy: Perspektívy sú vynikajúce. Obaja sa radi oddávajú radostiam sexu, no Baran pravdepodobne skoro zájde priďaleko. Váhy majú sklon k idealizmu, preto sú predurčené na sklamania. Mali by zjemniť svoje sexuálne hry a častejšie ich obmieňať. Ak sú ochotní spoločne sa zdokonaľovať, ich vzťah môže byť veľmi úspešný.

Baran - Škorpión: Vzrušujúca alebo frustrujúca - toto sú dve možné krajnosti ich vzájomnej lásky. Obaja sa usilujú o aktivitu, vynakladajú obrovskú fyzickú energiu, obaja chcú triumfovať. Sex môže pôsobiť nielen povzbudzujúco, ale aj odpudzujúco. Ich slabosťou sú drobné hádky a žiarlivosť, obaja chcú ostať nezávislí a vládnuť. Dlhotrvajúce spory môžu ohroziť ich sexuálny vzťah. Ich láska nie je stabilná, manželstvo nebýva štandardné.

Baran - Strelec: V aréne ich sexuálneho života môžeme s veľkou pravdepodobnosťou očakávať veľké bitky, takže sa v sexe nezriedka objavujú aj konflikty. Optimizmus a dobrá nálada Barana môže spôsobiť, že Strelec prekoná svoje zádumčivé sklony a zmení svoj postoj na hravý vzťah k sexu. Trošku dobrej vôle v posteli a zažiari aj všetko ostatné. Manželstvo môže byť úspešné v tom prípade, ak sa dokážu uspokojiť z fyzickej stránky.

Baran - Kozorožec: Baran sa vždy díva dopredu, ženie ho túžba po objavovaní a experimentovaní. Kozorožec je až príliš ostražitý, svoju vášeň v sebe tají. V milovaní môže mať záľubu v určitej technike, vyhradzuje si naň presne určený čas. Baran je schopný prečiarknuť výpočty svojho partnera a prebudiť jeho silnú zmyselnosť. V takomto prípade vynikajúcim vyhliadkam praje viac manželstvo než krátke dobrodružstvo.

Baran - Vodnár: Baran musí mať veľa taktu, aby správne zaobchádzal s hlboko citlivým a snivým Vodnárom. Majú veľmi veľa toho, čo si vzájomne majú dať a dostať. Ich telesný vzťah je silný a môže u obidvoch uvoľniť nové zdroje energie. Pravdepodobne bude Baran dominovať, pretože Vodnár je od prírody skôr pasívny. Pri vzájomnom pochopení môžu uzavrieť vynikajúce manželstvo.

Baran - Ryby: Obdivuhodná sexualita Rýb očarí Barana. Naopak Baranova istota vyláka Ryby z ich ulity. Rozumejú si v rovine fantázie, ktorú sa pokúšajú uskutočniť. Dobré vyhliadky úspešnej lásky alebo manželstva sú u nich v tom prípade, ak sú schopní prekonať rozdiely, ktoré vyplývajú z odlišného temperamentu. Nie vždy sa to podarí.