Aries Baran (21.3. - 20.4.)
 
     MENU:   Úvod  |  Charakteristika  |  Baran - MUŽ  |  Baran - ŽENA  |  Vzťahy s ostatnými
 
 
Vitajte na stránkach zvieracieho zverokruhu znamenia Baran. Čím baran je, aký je, a aké má vlastnosti sa dozviete nižšie.
 
 
Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.

 
Muž
 
Je agresívny, energický, neúnavný, náladový. Neustúpi od vytýčeného úmyslu, ale je obdarovaný aj bohatou fantáziou. Je dynamický, rýchle a úspešne rieši svoje problémy. Ak máte stretnutie s mužom - Baranom, nikdy presne neviete, ako sa to skončí. Môžete si však byť istá, že s ním prežijete očarujúci večer. Je štedrý, no o malú chvíľku skúpy, privádza vás do šialenstva, ale tak, že sa doň musíte zaľúbiť.

Vyžaruje zo seba aktívnu sexuálnu silu. Jeho osobnosť je dominantná. Neznáša viazanosť, konvenciu. Keď si ľahne s nejakou ženou, tak zväčša hľadá nejakú neobyčajnú polohu. Je schopný milovať sa na streche auta či v letiacom motorovom člne práve tak, ako v prepchatom autobuse!

Poskytne vám vzrušenie a radosť, po ktorej túžite. Vie byť veľmi zábavný, niekedy však pôsobí, akoby si v rukách prehadzoval odistené granáty; v každom okamihu mu môže niečo "vybuchnúť" v hlave. Svojho partnera sa snaží úplne si privlastniť, ale partnerovi to nedovolí. Pokiaľ on (aspoň v myšlienkach) putuje z postele jednej ženy k druhej, od ženy vyžaduje vernosť a odovzdanosť. Navyše je na každého žiarlivý. Ako na svojho najlepšieho priateľa, tak aj na poštára.

Nikdy nepovedzte nijakému mužovi - Baranovi, že potrebujete čas na rozmyslenie: od ženy chce počuť jediné slovko - áno. Čo sa týka programu, nemajte obavy. Je veľmi hrdý na to, že dokáže zabezpečiť zábavu na najvyššej úrovni. Hrdí sa tým, že ženy naňho dlho a s nostalgiou spomínajú. S ním strávené noci lásky nebývajú nikdy únavné. Precitnutia bývajú také, že vám vyrazia dych. Neskôr si ho môžete pripútať tým, že budete chváliť jeho techniku milovania. Potrebuje lichotenie, ale nesmie to byť nápadné! Pozor! Vôbec nie je hlúpy! Je taký sebaistý a hrdý na svoj výkon, že každú lichôtku chápe ako jemné poukázanie na skutočnosť.

Ak túžite po pokojnom živote pri rodinnom kozube, tak sa vyvarujte muža - Barana. V jeho očarujúcej dobrej nálade alebo vzdorovitom pohľade sa vám predsa len podarí nájsť jeho mimoriadne zraniteľné miesto: strach malého chlapčeka, ktorý potrebuje ochrannú ruku mamičky.

Muž - Baran je však čestný, úprimný, láskyplný, dobrotivý k žene, ktorú má naozaj rád. U ženy si potrpí nielen na príťažlivý vzhľad, ale aj inteligenciu. Láska je zväčša iba otázkou vášne a sexu. Pritom ich málo zaujíma láska alebo odpor partnerky. Ženy i muži narodení v znamení Barana zväčša ignorujú individualitu svojich partnerov.

Sexuálny život muža: Jeho popudlivosť ovláda aj jeho sexuálne správanie, pričom sa len pomaličky vie naučiť to, že v ozajstnom splynutí treba nielen dostávať, ale aj dávať. Netoleruje veci, ktoré sú v protiklade s jeho fantáziou a neprijíma ani polovičaté riešenia. Ak sa s ním nechcete milovať, neskúšajte sa ho oklamať. Radšej ostaňte doma a pozerajte sa na televízny program. Ak si, pravda, neželáte získať skúsenosti, ktoré ste predtým poznali len z kníh.

Neznáša rutinu. Ak sa naozaj chcete zapáčiť nejakému Baranovi, musíte nechať voľný priechod tak vašej ako aj jeho fantázii. On býva zvyčajne iniciatívnejší: ak aj príjme nejaký návrh, tak ho ihneď rozvíja ďalej. Musíte byť pri ňom stále pripravená a očakávať neočakávané. Barani sú rodenými vynálezcami, ktorých láka nepoznané, nebezpečné a zakázané. Pochopiteľne, že pri realizácii fantastických predstáv im často prekáža vek, hoci duševne Baran ostáva vždy mladým.

Pozor! Rád vládne, a to môže viesť k silnému egoizmu. Pravdepodobne nemysli dopredu na dôsledky vašej lásky. O ochranu pred otehotnením sa musíte postarať vy, do toho ho nemiešajte, preňho to nie je dôležité.

Barani sú vlastne ľudia extrémni a výstrední. Upadajú z jednej krajnosti do druhej. Preto ak sa zaľúbite do "naozajstného" Barana, a jeho predstavy o sexuálnych hrách budete považovať za príliš silné, pripravte sa na okamžitý odchod. Alebo ostaňte a cíťte sa dobre, to záleží len od vás a od vášho znamenia.