Aries Baran (21.3. - 20.4.)
 
     MENU:   Úvod  |  Charakteristika  |  Baran - MUŽ  |  Baran - ŽENA  |  Vzťahy s ostatnými
 
 
Vitajte na stránkach zvieracieho zverokruhu znamenia Baran. Čím baran je, aký je, a aké má vlastnosti sa dozviete nižšie.
 
 
Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.

 
Charakteristika
 
Charakteristika Barana: Barani sú dobromyseľní, ochotní pomáhať, veľkorysí, veľmi úprimní, priateľskí, so silnou vôľou. Sú však až priveľmi náladoví, nespútaní, ľahko sa dajú vyprovokovať. Zvyčajne sú to optimisti, i keď úlohy, na ktoré sa podujmú sú niekedy nad rámec ich síl a možností. Nevšímajú si detaily. Majú silne vyvinutý zmysel pre povinnosť a puntičkársky poriadok. Dôverujú svojím vlastným schopnostiam, neznesú vôbec vnucovanie a vládu nad sebou a majú vyvinutý zmysel pre nezávislosť a slobodu. Nevyhýbajú sa ani boju pri prekonávaní prekážok. Idú bez akéhokoľvek zakolísania, či nerozhodnosti rovno k veci. Ich život je naplnený snahou po uplatnení. Kráčajú uvážlivo a nekompromisne za svojím cieľom. Vedia zapáliť iných pre svoje ciele, podmanivo si získavajú ich poslušnosť a inštinktívne sa naučia rozkazovať. Niet pochýb o tom, že majú všetky predpoklady stať sa vodcom a priekopníkom.

Barani vnímajú len sami seba. Hrozí im nebezpečenstvo, že budú presvedčení o vlastnej neomylnosti. Chcú uplatňovať svoje sklony a názory. Vlastné potreby majú prednosť, ale napriek tomu dokáže byť najdobrosrdečnejším a najštedrejším zo všetkých znamení. Často zažijú veľké sklamania. Práve preto potrebuje ich veľká duševná sila a pevná vôľa uplatnenie.

Barani si uvedomujú svoju silu a priebojnosť. Akonáhle sa však dostanú na výslnie, ľahko sa môže stať, že spyšnejú a začnú sa vyťahovať svojimi úspechmi. Zriedka nahromadia bohatstvo, a pokiaľ áno, sú príliš zamestnaní na to, aby sa zastavili a počítali. Môžu dosiahnuť významné postavenie, ale ľahko, väčšinou vlastnou vinou, stroskotávajú.

Baran dokáže spriadať fantastické sny, ale nevie klamať. Je taký, akého ho vidíte. Jeho typickou vlastnosťou je úprimnosť a poctivosť. Nie je morálnym zbabelcom, ale keď ho niečo bolí, dokáže byť pekná padavka. Jeho prirodzeným prostredím je dnešok. Je úplne ponorený do momentálneho diania. Ťažko sa zmieruje s porážkou. Najradšej bojuje hlavou, to znamená myslí. V negatívnom smere sú Barani netrpezliví, nepokojní až jedovatí, sebeckí, nepokojní, so sklonom k podráždenosti, usilujú sa rýchlo dosiahnuť výsledok a nedokážu odpúšťať.

Neradi cestujú sami, ale v skupine, ktorú môžu baviť svojimi vtipnými poznámkami a do ktorej vnesú rozjarenú náladu. Majú prebytok energie, preto by ju mali vložiť do športu, v ktorom sa často stávajú najlepšími a slávnymi. V tomto znamení sa narodili mnohí slávni maliari, hudobníci, herci, spisovatelia a športovci.